30 Kasım 2021 Salı 20:45

Siyonizm karşıtlığı öğretmeni kovdurdu

New York’un en zengin mahallelerinden Fieldston’da bulunan ECFS adlı üniversite hazırlık okulu, (Prep School) sosyal medyada İsrail karşıtlığı yapan öğretmeni kovdu.

Dünya 2944 görüntüleme
10 Ocak 2020 Cuma

Kendisi de Yahudi olan ve okulda tarih dersleri veren JB Brager perşembe günü okuldan uzaklaştırıldı. İşten çıkarılma gerekçesi Brager’in İsrail ve Siyonizm karşıtı bir dizi tweet’i paylaşması olarak açıklandı. 

ABD’de Başkan Donald Trump’ın son olarak çıkardığı Başkanlık Kararnamesi, Yahudi milletini hem etnik hem de bir ulus olarak değerlendiriyor. Dolayısı ile bu kanun altında İsrail ve

Siyonizm (İsrail milliyetçiliği) karşıtı olmak aynı zamanda Yahudilik karşıtı olmak olarak değerlendiriliyor. Bu durumda bu eylemi yapan kişi ve kurumlar da nefret suçu yasalarına muhalefet etmiş sayılıyor. 

Okuldan hocanın işine son verilmesi ile ilgili yapılan  açıklamada şu ifadeler yer aldı:  “Okulumuz şahsi konularda yorum yapmaz. Ancak okulumuzun üyesi hiç kimse başkalarını gücendirecek, manevi değerlerini küçümseyecek davranışlarda bulunamaz. Bunu yapanlara karşı okulumuz sıfır anlayış gösterecektir. Bunu yapan ister öğrenci , ister öğretmen veya çalışan olsun sonuçlarına katlanmak zorundadır.”

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental