16 Nisan 2021 Cuma 01:50
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Amerika’ya Karşı Komplo Teorisi

HBO kanalının ‘Amerika’ya karşı Komplo Teorisi’ (The Plot Aganist America) TV dizisi 16 Mart’ta vizyona girecek.

Sanat 3359 görüntüleme
2 Şubat 2020 Pazar

Mini dizinin internet ortamında yayınlanan fragmanında ABD’de yaşayan Yahudilerin saldırı altında olduğu görülüyor. Dizi, Philip Roth’un aynı adlı romanından David Simon tarafından televizyona uyarlandı. Dizide John Turturro, Haham karakterini canlandırırken, Winona Ryder, Zoa Kazan, ve Morgan Spector rol alıyor. Spector daha evvel Homeland dizisinde ünlü olmuştu.

Ülkemizde de gösterilen Homeland dizisi aslında İsrail yapımı Hatufim adlı TV dizisinin Amerika için yapılmış bir adaptasyonu.Dizi, kitabın yazarının  satırlarına sıkı sıkıya bağlı kalması dolayısı ile Roth’un hayranlarını memnun edecek gibi duruyor.  ‘Amerika’ya Karşı Komplo Teorisi’,  havacılığın ilk pilotlarından Charles Lindbergh’in hikayesini, alternatif bir tarihle anlatıyor.  Dizide ünlü ilk havacılardan Charles Lindbergh ününü popülist bir antisemit söylemle ABD başkanı olmak için kullanır ve başkan seçilir. Lindbergh, başkan olması ile Yahudi toplumuna olan nefretini siyasetinin ana teması yapar.  Lindbergh’in politikaları Yahudi toplumu üzerinde büyük bir endişe uyandırır. 

Dizinin  perşembe günü basına verilen fragmanında  Herman karakterini canlandıran Spector’un şu sözleri hikayenin ana fikrini özetler gibi: “Ortada zaten nefret hep vardı, o da (Charles Lindbergh) bu nefreti kullanmayı çok iyi biliyor."

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ