30 Kasım 2021 Salı 03:36

Betty Mazalto’dan Yaratan ve İlham Veren Kadınlar

Fotoğraf sanatçısı Betty Mazalto özel bir proje ile karşımızda. Sekiz başarılı ve çok yönlü kadını fotoğraflayan Mazalto, bu sayede kız çocuklarına ilham vermeyi amaçlıyor.

Sanat 7305 görüntüleme
13 Mart 2020 Cuma

Davet ve organizasyonların aranılan ismi fotoğraf sanatçısı Betty Mazalto, çok özel bir proje ile karşımızda. Farklı alanlarda başarı sağlamış sekiz kadın ile gerçekleştirdiği ‘Yaratan ve İlham Veren Kadınlar’ projesi özel sergisi İstinye Park’ta görücüye çıktı. 11-17 Mart arasında gezilebilecek serginin en önemli özelliği, kadının gücünü, yaratıcılığını ve çok yönlülüğünü vurguluyor olması.

Ayşe Arman, Burcu Esmersoy, Gamze Cizreli, İrem Kınay, İrem Yargıcı, Nur Bilen Yavuzer, Serra Türker ve Tuvana Büyükçınar’ın yer aldığı proje ile Mazalto, kız çocuklarına “sen de yapabilirsin, sen de yaratabilirsin” demeyi ve onlara ilham vermek istediğini belirtiyor.

Bu sekiz başarılı kadının çok özel bir konseptle çekilen fotoğrafları İstinye Park ana etkinlik alanında görülebilir. Dev fotoğraflardan oluşan serginin ana sponsoru Nef Vakfı, toplumların kalkınması ve gelişebilmesinde büyük rol üstlenen kadınları desteklediklerini, kadınların sosyal ve toplumsal anlamda kalkınmasına önem verdiklerini belirttiler.

Projenin kurgusunu ve iletişimini üstlenen Labrand PR’ın kurucusu Serhat Tunçay, “Umarım mümkün olduğunca çok kız çocuğuna ve ailesine ulaşır ve birçoklarının hayatının şekillenmesine katkı sağlarız” diyor.

Projenin sosyal sorumluluk ayağında ise korunma ihtiyacındaki çocuklara eğitim, aile, sosyal ve kültürel yaşama tam katılımlarını sağlamak için 40 yılı aşkın süredir çalışan ve kız çocuklarına ilham vermesi açısından projeyi değerli bulan Koruncuk Vakfı var.

Sergiyi 17 Mart tarihine kadar İstinye Park ana etkinlik alanında ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental