16 Nisan 2021 Cuma 02:48
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

“Hunters dizisinin devamı yapılmamalı”

Spielberg Holokost Vakfı Başkanı, Amazon’a ‘Hunters’ dizisini durdurması gerektiğini iletti.

Dünya 4341 görüntüleme
18 Mart 2020 Çarşamba

Steven Spielberg tarafından kurulan Holokost vakfının başkanı, Amazon Prime televizyon ağını arayarak, 1970’lerin Amerika'sında bir Nazi avcıları ekibi hakkındaki dizinin ikici sezonunun çekilmemesini istedi.

Spielberg’in 1994’te başlattığı Holokost kurtulanları ifadelerinin arşivi olarak çalışan USC Shoah Vakfı Enstitüsü Başkanı Stephen Smith, Jewish Journal gazetesinde yayınlanan makalesinde “Holokost’tan kurtulanlar adaletin peşindeydi, intikam değil” şeklinde yazdı. Smith yazısında, dizinin “aradaki farkı bulanıklaştırarak kurban ve Naziler arasındaki bütün anlamlı farklılıkları yıkacağını” ekledi.

Holokost konusunda tanınmış bir akademisyen olan Smith, Al Pacino’nun canlandırdığı kahraman ve cesur intikamcıların eski Nazi kimyagerini duşta gazla öldürdükleri pilot bölümden alıntı yaptı. Smith, “Yahudiler Nazileri hiçbir zaman gazla öldürmedi. Nokta. Bu konuya dikkat çekmek zorunda kalmam bile, bu kaygan zeminin ne kadar tehlikeli bir hale gelebileceğinin kanıtıdır. Amazon bu dizinin ikinci sezonuna devam etmemelidir” şeklinde yazdı.

Smith yazısında şöyle devam etti: “Hunters gerçek ve kurgu arasındaki çizgiyi bulanıklaştırarak, tarihsel kayıtları lekeler, öldürülenlerin anısına saygısızlık eder ve Holokost gerçeğini inkar etmek isteyenlere cephane sağlar. Eğer yapımcılar vakit ayırıp gerçek deneyimleri dinleselerdi, dizide geçen Holokost zamanını hatırlama sahneleri, metin yazarlarının kurdukları hayaller yerine gerçek insanların başına gelmiş olan gerçek olaylar olurdu.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ