24 Eylül 2020 Perşembe 02:12

Türk Yahudi Toplumu korona için bilgilendirmeye devam ediyor

Korona virüs salgını nedeniyle Türk Yahudi Toplumu ve Hahambaşılık da bir dizi önlemler alarak dindaşlarını bilgilendirmeye devam ediyor.

Toplum 2647 görüntüleme
24 Mart 2020 Salı

Geçtiğimiz hafta Şişli, Ortaköy ve Caddebostan Sinagogları dışındaki tüm sinagoglarda faaliyetlerin durdurulması kararı alınmıştı. Ayrıca cenaze törenlerine katılım da sınırlandırmak yoluna gidilmişti. Ancak koşullardaki değişiklik nedeniyle geçtiğimiz perşembe günü itibariyle tüm sinagoglar kapılarını kapatmak durumunda kaldı.

Toplum kurumlarından Or Ahayim Hastanesi Vakfı, YAD Matan Baseter, Or Yom ve Mişne Tora, ortak olarak yaptıkları bilgilendirmede dindaşlarına şu mesajı ilettiler: “Sevgili kardeşlerimiz, hepimiz Pesah Bayramı için bizlere destek olmak için aile ve arkadaşlarımıza yapmış olduğumuz kart ve hediyeleri bu sene de aynı şekilde yaparak büyüklerimizi, hastalarımızı, ihtiyaçlılarımızı ve onlara bu zor günlerde özveri ile hizmet edenleri mutlu edelim, desteğimizi arttırarak gösterelim.”

Bunun yanı sıra Hahambaşı Rav İsak Haleva da YouTube üzerinden gündem ile ilgili bir mesaj yayınlayarak yaşamakta olduğumuz bu zorlu günlerin fazlaca bir sıkıntı vermeden geçirilmesi için Sağlık Bakanlığı ile diğer yetkili kurum ve kuruluşların ikaz ve tavsiyelerine özenle uymanın en başta gelen ödevimiz olduğunu belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR