9 Ağustos 2020 Pazar 02:10

Woody Allen’ın anı kitabı yayınlandı

Dünyaca ünlü oyuncu ve film yönetmeni Woody Allen’ın kaleme aldığı otobiyografisi, kitabın asıl yayıncısının sözleşmeyi iptal etmesinden iki hafta gibi kısa bir süre sonra yayınlandı.

Kültür 8668 görüntüleme
24 Mart 2020 Salı

Arcade Yayıncılık tarafından basılan ‘Apropos of Nothing – Öylesine’ adındaki kitap planlanana göre Hachette Kitap Grubu tarafından önümüzdeki ayda raflara sürülecekti.

Arcade editörü Jeannette Seaver gerçeğin genelde çarpıtıldığı ve sahte haberlerin yaygın olduğu bu garip zamanlarda, yayınevi olarak saygıdeğer sanatçıya söz hakkı tanımak istediklerini, onu susturmaya azmetmiş insanlara boyun eğmek istemediklerini belirtti.

Allen anı kitabını karısı Soon-Yi Previn’e adadı. Soon-Yi Previn, Woody Allen’ın Mia Farrow ile beraberken evlat edindikleri kızları. 30 yaş farkları olan ikilin ilişkisi Allen henüz Farrow ile birlikteyken başlamıştı.

Allen’ın üvey kızı Dylan Farrow’ın 1992’de babası tarafından taciz edildiği iddiaları #MeToo hareketi ile yeniden canlanmıştı. Allen, 90’larda hakkında açılan iki davayı da kazanmış olsa da iddiaların yeniden gündeme gelmesiyle Netflix, Allen ile yaptığı çoklu film anlaşmasını iptal etti.

Mayıs ayında en az dört yayınevi Allen’ın kitabını ‘zehirli’ diye nitelendirerek taslağını bile okumayı reddetmişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gazete sayfası

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL