15 Haziran 2021 Salı 16:06
Mett Hotel
Mett Hotel

Türk Yahudi Toplumundan kısa kısa...

Toplum 2789 görüntüleme
8 Nisan 2020 Çarşamba

                                                                                                                             

Müze Pesah Agadalarımızı sergileyecek

Türk Musevileri Müzesi ‘Pesah Agadaları’ sergisi düzenlemeyi planlıyor. İbrani harflerle yazılmış bir Türkçe Azerbaycan Agadası veya farklı zamanlarda basılmış ülkemizin Agadaları... Müze, gelecek yıl Pesah’tan önce bu sergiyi gerçekleştirmek istiyor.

Katkıda bulunmak isteyenler Pesah Agadası’nın fotoğrafını, ad-soyad belirten bir e-postayla info@muze500.com adresine gönderebilir veya (0552) 7321955 numaralı telefona whatsapp mesajı atabilir. Başka ülkelerde ve o ülkenin Yahudileri içlin basılmış Agadalar da serginin ilgi alanı içine girmekte…

Balat Or Ahayim Hastanesinden ‘Evde Sağlık’ hizmeti

Balat Or Ahayim Hastanesi uygulamaya koyduğu yepyeni bir hizmet ile korona günlerinde hastalarına olabildiğince yardımcı olmaya devam ediyor. Or Ahayim, ‘Siz evde kalın, biz geliriz’ mottosuyla deneyimli doktor kadrosu ve ekipmanıyla evlere gelerek gerekli sağlık hizmetini en hızlı şekilde gerçekleştiriyor. Yetkililer ihtiyacı olanların 7/24  hastanenin 0212 491 00 00 (pbx) numaralı hatlarından kendilerine ulaşılabileceğini belirtiyor.

 

İrvin Mandel’in acı kaybı

Mozotrol Ailesi karikatürleriyle, her hafta evlerimize konuk olan, karikatürist İrvin ve Nil Mandel’in babaları Semih Mandel, hayatını kaybetti. Semih Mandel’in cenazesi, 6 Nisan pazartesi günü, sadece ailesinin katılımıyla gerçekleşti. Ailesine ve sevdiklerine başsağlığı dileriz.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental