14 Nisan 2021 Çarşamba 04:50
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

New York’ta FBI muhtemel saldırı potansiyeli olan şüphelileri tutukladı

Sosyal medyada “Yahudileri kovun” mesajları yanında “Hail Hitler” selamı paylaşan iki şüpheli, FBI tarafından kanunsuz silah edinmeden tutuklandı.

Dünya 3042 görüntüleme
15 Mayıs 2020 Cuma

Polis açıklamasında her iki şüphelinin Yahudi cemaatlerine yönelik toplu katliam girişimi şüphesi altında soruşturulduklarını belirtti.

29 yaşındaki Joseph Miner ile 40 yaşındaki Daniel Jou geçtiğimiz salı günü polisteki ifadelerinin ardından tutuklandı. Halihazırda şüpheliler sadece kanunsuz silah edinmekten mahkemeye sevk edilmekle birlikte, tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Queens’te yaşayan şüphelilerin internet ortamında yayınladıkları mesajlarda, “Yahudilerden, zencilerden nefret ediyorum, onları ülkeden atmak her Hristiyan’ın görevi” gibi ifadelerin yanı sıra, bu uğurda ölmek istediklerini belirten imalar da vardı. Polis ayrıca şüphelilerden Miner’ın geçtiğimiz aralık ayında Monsey’de hahamın evine düzenlenen bıçaklı saldırının ardından, Instagram’da, Queens Yahudi Cemaati binasının fotoğrafını paylaştığını ve altına “saldırının kendisini heyecanlandırdığını” yazdığını da ortaya çıkardı.

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ