14 Nisan 2021 Çarşamba 04:00
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

ABD’de sokak şiddeti sinagogları da hedef aldı

ABD’de siyahi bir silahsız vatandaşın polis elinde ölmesi üzerine başlayan sokak protestoları şiddete dönüşürken sinagoglar da hedef oldu.

Dünya 2206 görüntüleme
1 Haziran 2020 Pazartesi

Öfkeli kalabalıklar Los Angeles ve Virginia Eyaletinin başkenti Richmond’da sinagoglara saldırdı, duvarlara nefret söylemli, küfürlü yazılar yazdı, camları kırdı.

Los Angeles FairFax’taki Beyt Israel Sinagoguna yazılan yazılarda İsrail için küfürlü ifadeler yer alırken, Yahudi acil sağlık kurumu Hatzallah, Yahudi cemaati üyelerini sinagog civarında dikkatli olmaları için uyardı. FairFax’ta bazı Yahudi iş yerlerinin de camlarının protestocular tarafından kırıldığı rapor edildi.

Yahudi kurumu ADL olaylar üzerine paylaştığı Twitter mesajında, “Şiddet çözüm değildir, antisemitizm de çözüm değil, nefret ve önyargıya karşı çözüm daha fazla nefret değil” ifadesini kullandı. 

ABD’de polisin siyahilere önyargılı yaklaşımını protesto eden gösteriler birkaç gündür tüm ülke çapında devam ediyor. Washington’da Beyaz Saray önünde gösterilerin şiddet eylemine dönüşmesi sonrası, Gizli Servis Başkan Donald Trump’ın güvenliğini sağlamak için acil eylem planını devreye koydu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ