12 Mayıs 2021 Çarşamba 05:10
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

BBC’nin İşçi Partisindeki antisemitizmi ifşa eden belgeseli en prestijli TV ödülüne aday oldu

BBC’nin Jeremy Corbyn liderliğindeki İngiliz İşçi Partisinde antisemitizm olduğuna yönelik suçlamaları ifşa eden belgeseli, prestijli İngiliz Film ve Televizyon Ödülleri’ne (BAFTA) aday gösterildi.

Dünya 2563 görüntüleme
10 Haziran 2020 Çarşamba

Temmuz 2019’da yayınlanan ‘İşçi Partisi Antisemit mi?’ isimli belgesel akademinin her yıl düzenlediği TV Ödüllerinde Güncel Haberler kategorisinde aday gösterildi. BBC’nin araştırma bölümü İşçi Partisinin eski yetkilileri ile konuştu. Yetkililer, aralarında Corbyn’in İletişim Direktörü Seumas Milne ve Genel Sekreter Jennie Formby’nin de bulunduğu üst düzey parti yetkililerinin parti üyelerine yönelik antisemitizm şikâyetlerini önemsemediklerini belirtti.

Partinin eski üyelerinden bazıları da, geçtiğimiz senelerde parti içinde Yahudilere karşı düşmanca bir havanın hakim olduğunu hissettiklerini ve Yahudi üyelerin bazen diğer parti üyelerince İsrail hükümetinin davranışları nedeniyle eleştirildiğini söyledi.

İşçi Partisi suçlamaları reddetmiş ve bu suçlamaları “halkı yanlış yönlendirmeye yönelik kasıtlı ve kötü niyetli yalan beyanlar” olarak nitelendirmişti.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU