24 Haziran 2021 Perşembe 16:13
Mett Hotel
Mett Hotel

NBA´de oyuncular huzursuz! Ligin başlaması sıkıntıda...

Korona virüsü arasının ardından NBA´in 31 Temmuz´da Orlando´da, tek şehirde 22 takımlı bir formatla başlatılma kararı, NBA Oyuncular Birliğinin kararı sonrası resmi olarak alınmıştı.

Spor 18393 görüntüleme
17 Haziran 2020 Çarşamba

NBA'de Brooklyn Nets'te forma giyen Kyrie Irving, Pazar günü 80'den fazla oyuncunun katıldığı bir görüşmede, ülkede huzursuzluk yaratan sosyal adaletsizlik ve ırkçılık konuları çözülene kadar Orlando'da düzenlenecek ligin devam etmemesi gerektiğini savundu. Irving, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: "Orlando'ya gitmeyi desteklemiyorum. Sistematik ırkçılık ve saçmalıklarla beraber olmayacağım. Şüpheli olan şeyler var."

Kyrie Irving'in düzenlediği görüşmede NBA Oyuncular Birliği Başkanı Chris Paul'ün yanı sıra Kevin Durant, Donovan Mitchell, Carmelo Anthony, Joel Embiid, Malcolm Brogdon, Avery Bradley, Mike Conley, Dwight Howard gibi önemli isimler de yer aldı.

NBA'de sosyal konularda en çok ses çıkaran isimlerden biri olan LeBron James ise bu görüşmede yer almadı. George Floyd cinayetinin ardından da "Black Lives Matter" hareketini en çok destekleyen isimlerden biri olan ve "More Than a Vote" organizasyonuna destek veren LeBron James, hem ligin devam edip hem de sosyal adaletsizlik ve ırkçılık gibi konularla mücadele edebileceği görüşünü savunuyor.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental