3 Aralık 2021 Cuma 20:19

Gergedanlar şehre geri dönüyor

Sanatçı Özge Günaydın’ın beş duyuya birden hitap eden ‘Gergedanlar Şehre Geri Dönüyor / RhinosBack in Town’ sergisi, MasterpieceHall-Maslak’ta randevu sistemi ile ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Tuna SAYLAĞ Sanat 5133 görüntüleme
24 Haziran 2020 Çarşamba

Günaydın’ın bugünlerde yaşadığımız kaotik sürece aylar öncesinden işaret ettiği, dünyanın altıncı büyük kitlesel yok oluşunu, soyu tükenen gergedanlar üzerinden işlediği kişisel sergisi ‘Rhinos Back in Town’un küratörü Denizhan Özer, sanat yönetmeni ise Ayça Okay. Müziklerini Fransız besteci ve prodüktör Charles Mondon’un yaptığı sergi; resim, heykel, dijital art, enstalasyon, video art ve görüntü yönetmenliği Ersan Bayraktar’a ait bir belgeselden oluşuyor. Bu kapsamlı serginin en büyük özelliği ise konukların beş duyusuna da hitap edecek olması. Gergedanları online olarak da ziyaret edebilirsiniz. Bunun için Youtube/RhinosBack in Town sayfasına girmeniz yeterli. Sergi, eylül ayına kadar her gün randevu sistemi ile 11.00 - 20.00 saatleri arasında görülebilir. 

 

SALT’ta sergi: ‘Orada Her Kimse’ 

SALT, 30 Haziran’da kamu sağlığını korumaya yönelik tedbirlerle kullanıma açılıyor. Filistin diyasporasından görsel sanatçı Basma Alsharif’in ‘Orada Her Kimse’  sergisi, 30 Ağustos’a kadar yeniden ziyarete açılıyor. SALT Galata’nın üç katında konumlanan sergi, sanatçının hem kökleri hem de evi temsil eden yurt kavramına dair sorgulamalarına dayanıyor. Yepyeni bir görsel hikâye üzerinden geçmişi tekrar inşa eden Alsharif’in ‘sınırsız toprak’ fikri, bambaşka coğrafya ve medeniyetlerden beslenen üretimlerinde karşılık buluyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel