24 Haziran 2021 Perşembe 16:05
Mett Hotel
Mett Hotel

ABD’nin başkentinde “Katil İsrail” sloganları

ABD’nin Washington kentinde bir grup siyahilere karşı polis şiddeti protestosu eylemini Yahudi ve İsrail düşmanlığı propagandasına çevirdi. Gösteride “İsrail, tanıyoruz seni, sen çocuk katilisin” şeklinde slogan atıldı.

Dünya 3636 görüntüleme
10 Temmuz 2020 Cuma

Gösterinin adı da Gazze ve Batı Şeria’daki grupların gösterilerine verdikleri isimlere benziyordu: “Şiddet Günü.”

Gösteriye şahit olan Washington Post Yazarı Nic Rowan videoya çektiği gösterinin bazı bölümlerini Twitter hesabından paylaştı ve şu yorumu yaptı: “Başkentteki siyahilere destek gösterilerinin Yahudi düşmanlığına dönmesi an meselesi.”

Lincoln meydanından Capitol Building’e kadar yapılan yürüyüşte Harvard Üniversitesi öğrencisi Christian Tabash’ın liderlik etmesi de ayrıca dikkat çekti.

Tabash gösteride okuduğu şiirde “İsrail’in Filşistinlilere karşı işlediği suçları” ifadesini kullanırken İsrail’i dünyayı yönetenlerin kuklası olarak niteledi. “Dünyayı yönetenlerin kuklası” Yahudiler aleyhinde yazılmış, geçmişi eski tarihlere uzanan onlarca komplo teorisinden biri.

Gösteri en büyük tepkiyi Cumhuriyetçi Yahudi Koalisyonundan aldı. ABD’nin kanun koyucuları şu sözlerle gösteriyi kınadı: “Gösteride atılan sloganlar mide bulandırıcı. Siyahi Hayatlar Önemlidir hareketi Yahudiler ve İsrail aleyhinde yalanlarla dolu. Çok rahatsız edici bu sloganların başkent Washington’da atılması bizi pek de şaşırtmadı.”

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental