24 Haziran 2021 Perşembe 16:21
Mett Hotel
Mett Hotel

Polis memuru SS amblemini çağrıştıran dövmesini silecek

Nazi SS benzeri sembol askerler tarafından neyi çağrıştırdığı bilinmeden kullanılmış.

Dünya 3410 görüntüleme
10 Temmuz 2020 Cuma

 

 ABD’nin Walla Walla şehrinde görevli Nathan Small adlı polis, kutuplaşmanın  avan yaptığı ülkede 2. Dünya Savaşı’nda Nazilerin elit birliği SS subaylarının amblemini çağrıştıran dövmesini sildirmeye karar verdiğini açıkladı.

Geçtiğimiz çarşamba günü bir açıklama yapan memur Small, söz konusu dövmeyi Amerikan Deniz Kuvvetlerinde ülkesine hizmet ederken savaşta kaybettiği bir arkadaşının hatırası için taşıdığını belirtti.

Small sözlerine şöyle devam etti: “Tüm zamanların en büyük kutuplaşmasını yaşayan ülkemde, ait olduğum topluma hizmet ederken bu dövmeyi taşımanın uygun olmadığına karar verdim.”

Dövme, Small’ın savaşta yanı başında  ölen silah arkadaşı Claudio Patino IV’un de adını taşıyordu. Her iki deniz kuvvetleri askeri ordunun keskin nişancı takımı olarak 2010’da Afganistan’da savaşmıştı.

Dövmeye konu olan SS sembolünü çağrıştıran amblem, Keskin Nişancı Bölüğü’nün sembolü olarak askerler tarafından seçilmişti. Ancak askerlerin amblemin, Nazilerin SS sembolleri ile neredeyse aynı olduğundan haberleri yoktu. Bölüğün amblemi 2012 yılında Amerikan Ordusu tarafından yasaklandı.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental