6 Aralık 2021 Pazartesi 11:06

Küçük Prens Müzesi Eskişehir’de açıldı

Eskişehir’de Antoine de Saint-Exupery’nin ‘Küçük Prens’ kitabının 400 farklı dilde, iki bin basımından oluşan ‘Küçük Prens Kitap Müzesi’ açıldı.

Tuna SAYLAĞ Sanat 11302 görüntüleme
22 Temmuz 2020 Çarşamba

Eskişehir’de Antoine de Saint-Exupery’nin ‘Küçük Prens’ kitabının 400 farklı dilde, iki bin basımından oluşan ‘Küçük Prens Kitap Müzesi’ açıldı. Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupery’nin 1943’te ABD’de yazdığı kitaba hayran olan felsefe öğretmeni Ali Lidar, birçok farklı baskıyı bir araya getirdi ve okul idaresine ait lojman binayı müzeye dönüştürdü. Müzede Braille alfabesiyle yazılan Küçük Prens’in yanı sıra dünyanın en küçük ‘Küçük Prens’ kitabı ile Göktürkçe, Aztekçe, Mayaca ve Mali’de yerel bir kabilenin kullandığı Bambara dilinde de kitaplar bulunuyor.

Beykoz Kundura yeniden açılıyor  

Bir süreden beri etkinliklerine ara veren Beykoz Kundura, temmuz ayında kapılarını tekrar açıyor. Bir Yaz Gecesi Sahnesi çatısı altında elektronik, world, funk, indie, pop ve rock müziğin en heyecan verici notalarını bir araya getiren mekân, ilk konser etkinliğini gerçekleştireceği 25 - 26 Temmuz tarihinden eylül ayının sonuna kadar sanatseverlerle buluşacak. 25’indeki konserin ilk konukları arasında Chico, Hedonutopia, The Kites ve Undomondo var. Ertesi gece ise melodik tekno tarzda çalan DJ Büber, groove, house ve caz notalarını DJ kabininde bir araya getiren Tolga Duyan featBulut Adalı Seçkin ve başarılı trompetçi Barış Demirel sahne alacak

Her Temas İz Bırakır

Krank Art Gallery'de açılan 'Her Temas Bir İz Bırakır' başlıklı sergi, birçok farklı disiplinden sanatçıyı bir araya getiriyor ve kolektif bir bilinç ve düşünce etrafında içinde yaşadığımız zorlu koşulları sanatsal üretimlere dönüştürmeyi hedefliyor. 

Aslı Işıksal, Aslı Narin, Damla Yalçın, Eda Aslan, Eda Gecikmez, Güneş Terkol, Irmak Canevi, Radenko Milak, Roman Uranjek, Sena Başöz ve Zeynep Beler’in eserlerini bir araya getiren sergi, ‘mahremiyet’ konusunu farklı açılardan ele alıyor. 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel