25 Ekim 2020 Pazar 05:59

İsrail’den Lübnan’a yardım

İsrailli yetkililer Lübnan’da 67 kişinin hayatını kaybettiği patlamadan sonra her türlü yardıma hazır olduklarını belirtti.

Dünya 2002 görüntüleme
5 Ağustos 2020 Çarşamba

Yardım teklifi tıbbi malzemeler, yaralılara müdahale ve gerektiğinde acil vakaların İsrail hastanelerine sevk edilerek tedavilerini kapsıyor.

İsrail Devlet Başkanı Reuven Rivlin de basına yaptığı açıklamada, patlamadan dolayı üzüntülerini belirtti ve hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Patlama 67 kişinin ölümüne yol açarken, limandaki binaları da yıktı. Gökyüzünde mantar şeklinde dev bir duman bulutu oluşturan patlamanın basıncından Beyrut’ta yüzlerce evin camları kırıldı.

2700 kişinin de yaralandığı felaketin neden olduğu enkazın altında onlarca kişinin daha gömülü olduğu  tahmin ediliyor.

Felaket zaten salgın ve ekonomik krizle savaşan ülkede büyük infial yarattı. Patlamanın kaza mı yoksa bir saldırı mı olduğu hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Patlamanın ülkenin güneyinde terör örgütü Hizbullah ile İsrail arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan gerilimden sonra meydan gelmiş olması dikkat çekiyor, ancak İsrail istihbaratı patlamada Hizbullah’ın rolünün olmadığını belirtti.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR