25 Ekim 2020 Pazar 05:04

İsrail´in buz hokeyi yıldızı Auschwitz’de forma giyecek

İsrail´in buz hokeyi takımının kaptanı Eliezer Sherbatov (28), geçtiğimiz hafta Auschwitz´in Polonya´daki ismi olan Oswiecim´deki yerel takımla sözleşme imzaladı.

Dünya 917 görüntüleme
12 Ağustos 2020 Çarşamba

Sherbatov, İsrail gazetesi Yedioth Ahronoth'a verdiği demeçte Polonyalı hokey taraftarlarının futbol taraftarlarının antisemit davranışlarının aksine, kendisini çok olumlu karşıladıklarını belirtti. Sherbatov, “Polonyalıların, İsrail'den bir Yahudi'nin Auschwitz için oynamaya gelmesinden mutlu olduklarını” ayrıca “Kendisinin bu tarihi yazmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve Holokost'un asla unutulmaması için çabalayacağını” belirtti.

Sherbatov, kendi evinin iki milden daha yakınında meydana gelen karanlık tarihi olaylar nedeniyle takımının başarısı için çalışmaya motive olacağını dile getirdi. Sherbatov, Yedioth Ahronoth'a “Takımım Auschwitz olduğu için büyük bir motivasyonum var” dedi. "Şampiyonayı, Polonya Kupası'nı ve kıta şampiyonluğunu kazanmak istiyorum böylelikle tüm dünya bunu kazananın bir Yahudi-İsrailli olduğunu bilecek."

Sherbatov, çocukken İsrail'den Kanada'ya taşındığından beri hokey oynuyor. Sherbatov aynı zamanda, çoğunlukla profesyonel olmayan hokey oyuncularından oluşan İsrail Milli Takımının da kaptanı.

Geçen yıl İsrail Sporda Mükemmeliyet Vakfı ile yaptığı röportajda "İnsanlar benim İsrailli olduğumu duyacak ve gülecek, ancak sonra beni buzda görüp ne kadar hızlı ve güçlü olduğumu fark edecekler” demişti.

**

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR