14 Nisan 2021 Çarşamba 04:00
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Remember Me | Hatırla Beni

Galeri 77, geçtiğimiz sezon gerçekleştirdiği sergilerden yola çıkarak bir nevi yakın geçmişi hatırlatan ve sezonda ilk sergilerini görmeye başlayacağımız yeni sanatçıların işlerini kapsayan ‘Remember Me’ isimli karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Tuna SAYLAĞ Sanat 6959 görüntüleme
19 Ağustos 2020 Çarşamba

 Farklı stil ve üsluplardan yedi sanatçının daha önce sergilenmemiş işleriyle oluşturulan seçki; Zeynep Akgün, Berkay Buğdan, Sedat Girgin, Mehmet Resul Kaçar, Mesut Karakış, Kirkor Sahakoğlu ve Sayat Uşaklıgil’in son dönem eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Tuval ve metal üzerine işlerin yanı sıra heykel ve sınırlı edisyon çalışmaların da yer alacağı sergi, Galeri 77’nin Karaköy’deki mekânında 29 Ağustos tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 

**
Pandeminin Çizgileri

36 yıldır düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışmasına katılan çizerlerin katkısıyla oluşturulan ‘Pandeminin Çizgileri’ adlı COVID-19 karikatür sergisi Trump AVM’de ziyaretçileriyle buluşuyor. Sanatçılar,paylaştıkları çalışmalarda sosyal mesafe, hijyen, izolasyon, maske kullanımı gibi güncel konulara dikkat çekiyor. Sergi, AVM’nin B3 katı, sergi salonunda eylüle kadar görülebilir.

 

‘Minyatür 2.0 Güncel Sanatta Minyatür’

Pera Müzesi’nin Azra Tüzünoğlu ve Gülce Özkara’nın küratörlüğünde hazırlanan yeni sergisi ‘Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür’ ziyarete açıldı. Minyatüre yeni bir bakış sunan eserleri bir araya getiren sergi, farklı coğrafyalardan sanatçıların heykelden videoya, tekstilden yerleştirmeye çeşitli formlarla günümüze ait yaşayan bir sanat biçimine dönüştürdükleri ‘güncel minyatür’ü ve onun dinamiklerini sorguluyor. Sömürgecilik, oryantalizm, ekonomik eşitsizlik, toplumsal cinsiyet, kimlik politikaları, ayrımcılık, toplumsal şiddet, zorunlu göç, temsiliyet gibi konuları sorunsallaştırarak yeniden ele alan sergi, 17 Ocak 2021’e kadar açık.

 

İstanbul Modern Sinema’da yaz havası

İstanbul Modern Sinema, çevrimiçi gösterimlerini sürdürüyor. Yaz günleri temalı film programı ‘Yaz Havası’, 20-27 Ağustos tarihleri arasında müzenin web sitesi üzerinden yayınlanıyor. Programda, erken dönem sinemadan kısa film örneklerinin yanı sıra Theo van Gogh’un, Heere Heeresma’nın çok satan romanından uyarladığı ‘Sahilde Bir Gün’ adlı uzun metrajı yer alıyor. Sheveningen, Güneşli İspanya’da ve Alice’in Denizdeki Günü, gösterilecek diğer filmler.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ