14 Nisan 2021 Çarşamba 05:28
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

‘Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür’

Pera Müzesi’nin Azra Tüzünoğlu ve Gülce Özkara’nın küratörlüğünde hazırlanan yeni sergisi ‘Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür’ ziyarete açıldı.

Tuna SAYLAĞ Sanat 7824 görüntüleme
26 Ağustos 2020 Çarşamba

Minyatüre yeni bir bakış sunan eserleri bir araya getiren sergi, farklı coğrafyalardan sanatçıların heykelden videoya, tekstilden yerleştirmeye çeşitli formlarla günümüze ait yaşayan bir sanat biçimine dönüştürdükleri ‘güncel minyatür’ü ve onun dinamiklerini sorguluyor. Sömürgecilik, oryantalizm, ekonomik eşitsizlik, toplumsal cinsiyet, kimlik politikaları, ayrımcılık, toplumsal şiddet, zorunlu göç, temsiliyet gibi konuları sorunsallaştırarak yeniden ele alan sergi, 17 Ocak 2021’e kadar açık.

Katılan sanatçılar: Hamra Abbas, Rashad Alakbarov, Halil Altındere, Dana Awartani, Fereydoun Ave, CANAN, Noor Ali Chagani, Cansu Çakar, Hayv Kahraman, Imran Qureshi, Nilima Sheikh, Shahpour Pouyan, Shahzia Sikander ve Saira Wasim 

***

'Açık Mekân 2' Galerist’te

Galerist, Nuri Kuzucan'ın galerideki ilk sergisi 'Açık Mekân 2'ye 4 Eylül - 17 Ekim tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Kuzucan, gerek ortaya koyduğu yapıtları gerekse serginin ürettiği zaman ve mekâna davet ettiği isimler üzerinden, bir tür tarafsız plastik alan yaratabilmenin olanaklarını sınıyor. Sergiye yapıtlarıyla Suat Akdemir, Sinan Logie, Ali Kazma, Nuri Kuzucan, Seçkin Pirim, Kemal Seyhan ve Canan Tolon katılıyor.
Kuzucan'ın farklı anlayış ve disiplinlerle kendini ortaya koyan altı sanatçı dostu ile giriştiği projesinde, aynı anda hem sessiz, hem de sustukça kendi tınısını üreten yapı(t)lar, sergide birbirleri ve izleyenlerle verimli bir münazara içine girerek bağımsız ve çok sesli bir zihin ve eylem uzayı ortaya koyuyor.

***

İstanbul Night Flight konserleri başlıyor

Turkcell Platinum, dünya starlarını müzikseverlerle buluşturduğu ‘İstanbul Night Flight’ konser serisini eylül ayında başlatıyor. Events Across Turkey organizasyonuyla düzenlenecek konserler, 4 Eylül 2020 - 1 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenecek olan konser serisinde müzikseverler; özel kuartet ekibiyle Karsu, ilk kez İstanbul’da olacak Amerikalı idol piyanist Reuel, yine ilk kez İstanbul dinleyicisi ile buluşacak olan Joachim Horsley, Grammy sahibi ve otoritelerce enstrümanında en iyisi olarak nitelendirilen Yo-Yo Ma, dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetiminde Berlin Senfoni Oda OrkestrasıSalzburg Senfoni Oda Orkestrası ve An Epic Symphony & Hayko Cepkin § Mercan Dede, Mazhar Alanson ve Funda Arar ile buluşacaklar. Serinin ilk konseri Berlin Senfoni Oda Orkestrası ile 4 Eylül’de gerçekleşecek

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ