16 Mayıs 2021 Pazar 09:22
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Jake Gyllenhaal salgında zarar gören restoran sektörüne destek verdi

Amerikan oyuncu Jake Gyllenhaal, New York’ta 100 yıllık kaşer restoran ile işbirliği yaparak lokanta sektörü için yardım topladı.

Kültür 11982 görüntüleme
9 Eylül 2020 Çarşamba

Korona virüsü salgınının büyük zarar verdiği restoran endüstrisi için hükümetten destek isteyen lokantalar birliğine aktör Jake Gyllenhaal’dan destek geldi. Gyllenhaal, Manhattan’ın ünlü kaşer dükkânı ‘Russ & Daughters’ için lokantanın mavi logosunu taşıyan bir tişört tasarladı. 

Russ & Daughters 1914’te füme balık satan bir dükkân olarak açıldı. Zamanla bagel, havyar ve diğer gurme lezzetler satan firma 2016’da ise Manhattan’ın yukarı batı kesiminde bulunan Yahudi Müzesi içinde kaşer restoran açtı.

Lokantalar birliği için para toplamak amacıyla destek vermek isteyen ‘Southpaw’ ve ‘Brokeback Mountain’ filmlerinin başoyuncusu Gyllenhaal restoran için somon renginde son zamanların trendi Tie-dyed (batik desenli) bir tişört tasarladı. Restoranın sitesinde satışa çıkan tişörtlerden elde edilecek gelirin tümü Independent Restaurant Coalition’a (Bağımsız Lokantalar Birliği) devredilecek. Kâr amacı gütmeyen bu birlik ABD Kongresinin, salgından etkilenen küçük restoran ve barlar için 120 milyar dolarlık destek paketi verilmesini öngören 2020 Restoranlar Yasasını çıkarması için lobi yapıyor.

Gyllenhaal nisan ayında Instagram’da trend olan ‘Baş üstü dururken tişört giyebilme meydan okuması'nda bu tişörtü giymiş ve farkındalık yaratmıştı.  

Bağımsız Lokantalar Birliğine göre üç restoranın biri 2020 sonunda federal destek almadığı taktirde tasfiye tehlikesiyle karşı karşıya. Salgının başlamasından bu yana her dört işsizden birinin restoran çalışanı olduğu belirtiliyor. Hava taşımacılığı sektörü restoran endüstrisine göre 15’te bir az istihdam yaratmasına rağmen hükümetten büyük çapta destek paketi almıştı.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ