11 Mayıs 2021 Salı 08:11
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Trump: Bir Arap ülkesi daha İsrail ile barış yapacak

Reuters’in haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump, bir Arap ülkesinin daha İsrail ile normalleşme yoluna gireceğin söyledi.

Dünya 2980 görüntüleme
11 Eylül 2020 Cuma

Trump, hangi Arap ülkesi olacağı konusunda bir bilgi vermekten kaçındı ancak, tahminen Suudi Arabistan’ın eninde sonunda İsrail ile resmi diplomatik ilişkileri başlatacağını ifade etti. 

Perşembe günü Washington’da basına konuşan Başkan Trump, şunları ifade etti: “Gelecek hafta Beyaz Saray’da BAE ve İsrail’in liderlerini tarihi anlaşmayı imzalamak için ağırlayacağız. Davette bir ülke daha olabilir. Size bu barışın peşinden gidecek ülkeleri yakında söyleyeceğim. Başka ülkelerde bu yoldan ilerleyecek ve Orta Doğu’ya barış gelecek.” 

Reuters bu açıklama üzerine Washington’daki Suudi Elçiliğini aradı ve haberi teyit etmek istedi. Ancak Elçilik davette temsil edilmeleri konusunda bir yorum yapmaktan kaçındı. 

Trump konuşmasında Filistin yönetimine de mesaj verdi ve İsrail ile görüşme masasına dönmeleri durumunda ABD’nin dondurduğu Filistin yardımlarının yeniden devreye konabileceğini belirtti

 

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU