11 Nisan 2021 Pazar 16:07
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Kanadalı STK 11 Eylül’den Yahudileri sorumlu tuttu

Kanada’da kurulu insani yardım örgütü CD4HR (Canadian Defenders for Human Rights) Yahudiler hakkında komplo teorileriyle nefret propagandası yapıyor.

Dünya 1883 görüntüleme
15 Eylül 2020 Salı

İsrail ve Yahudi karşıtı olarak bilinen sivil toplum kuruluşu, son olarak yaptığı bir gösteride ve internet ortamında paylaştığı mesajlarında “11 Eylül 2001 saldırılarının Amerika’nın içinde Siyonist gruplar tarafından planlandığı” şeklinde bir komplo teorisini öne sürdü.

İnternet ortamında ve sosyal hayatta nefret söylemini takip eden HonestReporting Canada kuruluşu, Twitter yönetimine çağrıda bulundu ve Yahudilere karşı nefret mesajları verenlere sıfır tolerans gösterilmesini istedi. HonestReporting çağrısında ayrıca antisemitizmin uluslararası tanımına göre C4HR’nin suç işlediğini belirtti.

Antisemitizmin uluslararası tanımı İsrail düşmanlığı üzerinden Yahudileri, mesnetsiz bir şekilde dünyanın başına gelmiş felaketlerden veya hayali senaryolardan sorumlu tutmayı veya örnekte olduğu gibi Yahudiler yerine Siyonist ifadesini kullanmayı ifade özgürlüğü değil, alenen antisemitizm olarak tanımlıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ