6 Mayıs 2021 Perşembe 10:09
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Top model Bar Refaeli vergi kaçırma davasında mahkûm oldu

İsrailli top model Bar Refaeli, pazar günü görülen, yurtdışı kariyerinde edindiği kazançlardan vergi kaçırma davasının karar duruşmasında dokuz ay zorunlu toplum hizmeti yapmaya mahkûm edilirken, annesi ise 16 ay hapis cezasına çaptırıldı.

Dünya 1479 görüntüleme
16 Eylül 2020 Çarşamba

Sports Illustrated dergisinin eski mayo modellerinden, şimdilerde İsrail’de popüler bir TV yıldızı olan Bar Refaeli savcı ile yapılan uzlaşmaya bağlı olarak suçunu itiraf etmişti. Uzlaşma annesi ve aynı zamanda menajeri olan Tzipi Refaeli’yi de kapsıyordu.  

İsrail Vergi Dairesi anne - kızı yaklaşık 7,2 milyon dolarlık gelirin vergisini kaçırmakla suçlamıştı. 

Bar Refaeli ve annesinin katıldığı karar duruşmasında güvenlik sıkı tutuldu. Anne - kız duruşma salonuna özel olarak lobiden itibaren barikatlarla korunan asansörle geçti. 

Özellikle ünlü Hollywood yıldızı Leonardo DiCaprio ile yaşadığı ilişki sırasında paparazzilerin gözdesi olan Bar Refaeli’nin savunma avukatları müvekkilinin 2009-2012 yılları arasında dünya çapında kazandığı gelirleri İsrail vergi dairelerine açıklamakla yükümlü olmadığını savundu. 

Şu an 35 yaşında olan, İsrailli bir işadamı ile evli, üç çocuk annesi Bar Refaeli söz konusu dönemde yurtdışında yaşadığını ve İsrail’de vergi verme yükümlülüğünden muaf olduğunu ileri sürdü. 

**

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU