14 Mayıs 2021 Cuma 19:20
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

ABD’de Yahudi öğrenciler antisemitizme çözüm istedi

Kuzey Kaliforniya’da Yahudi lise öğrencileri Marin County yerel yönetimine çağrıda bulunarak, bölgedeki liselerde gittikçe artan antisemitizme karşı tedbir alınmasını istedi.

Dünya 1673 görüntüleme
1 Ekim 2020 Perşembe

Change.org sitesinde 5.600 kişi tarafından imzalanan dilekçede, Tamalpais Union Bölge Eğitim İdaresine çağrıda bulunuldu ve Bölge Eğitim Müdürü Tara Tauper’den yardım istendi.

Geçtiğimiz ay Kuzey Kaliforniya’da bulunan Redwood Lisesi ile bağlantılı bir Instagram hesabından, takipçilerin, Marin County’de bulunan  tüm Yahudi öğrencilerin listesinin yapılması istenmişti. Yahudi düşmanlığı ve nefret söylemi içeren mesaj sonrası söz konusu Instagram hesabı sosyal medya şirketi tarafından kapatılmıştı. Okuldan yapılan açıklamada ise hesabın sahibinin belirlendiği ve konunun polise rapor edildiği belirtilmişti.

Change.org sitesinde bölge eğitim müdürlüğüne yazılan dilekçede tüm yaşananların yetkili mercilerin konuya gerekli önemi vermemesinden kaynaklandığı belirtildi ve Nazi Almanya’sını çağrıştıran bu mesajların kabul edilemez olduğu ifade edildi.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ