24 Haziran 2021 Perşembe 15:26
Mett Hotel
Mett Hotel

Suudi Arabistan istihbarat eski başkanı: “Filistinliler hep kaybeden tarafa oynadı”

Suudi Arabistan’ın istihbarat eski başkanı ve ABD Büyükelçisi Prens Bandar bin Sultan bin Abdülaziz, Filistin yönetimini, İsrail-BAE anlaşmasına tepkileri nedeniyle eleştirdi.

Dünya 3931 görüntüleme
6 Ekim 2020 Salı

Suudi televizyonu Al Arabiya’ya verdiği söyleşide Abdülaziz, Filistin halkının sefaletinden dolayı Filistinli liderleri suçladı, her zaman kaybedecek tarafı seçmekte başarılı olduklarını belirtti.

Filistinli liderleri kanunsuzluk ve gayri ahlaki bir yolda yürümekle suçlayan Abdülaziz şu ifadeleri kullandı: “Hep yanlış olan tarafı tuttular ve bunun da bedelini ödüyorlar. Filistin davasını kabul etmeliyiz ancak bunu çözmek için Filistinli liderlerin kullandığı yöntemin başarıya ulaşmadığı, son 75 yılda olanları gözlediğimizde açıkça ortada. Doğru olmayan söylemleri yaymak davasına küresel destek arayan bir liderin yapmaması gereken bir harekettir.”

Prens Abdülaziz liderleri eleştirdi ancak Filistin halkına olan Suudi desteğinin her zaman devam edeceğini de vurguladı ve şöyle konuştu: “Filistin halkı da şimdiye kadar tüm Suudi kralların onlara destek olduğunu unutmamalıdır.”

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental