17 Ocak 2022 Pazartesi 09:20
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

COVID-19 İsrail ekonomisini durduramıyor…

İsrail’in yenilikçi ve girişimci şirketleri COVID-19 salgınına rağmen dünyadan sermaye çekmeye devam ediyor. Ülkeye 2020’nin ilk sekiz ayında 7,6 milyar dolarlık kapital geldi.

Ekonomi 9030 görüntüleme
6 Ekim 2020 Salı

İsrail’in yeni şirketlerini değerlendiren Start-Up Nation Central kurumunun verileri, salgının tüm dünyayı vurduğu,ekonomileri yavaşlattığı 2020’de sadece ağustos ayında İsrail şirketlerine akan küresel kapitalin 1,1 milyar dolar olduğunu belirtiyor. Ağustos rakamlarının önümüzdeki aylarda da devam etmesi durumunda, ekonomistler yıl sonunda İsrail’in yeni bir rekora imza atabileceğini belirtiyor.

2019 yılında İsrail’e akan küresel sermaye 8,3 milyar dolardı.

İçinde bulunduğumuz yılın ilk sekiz ayında dikkat çeken sermaye yatırımları dolar olarak  şöyleydi: 

Next Insurance (250 milyon dolar), siber güvenlik şirketi Snyk (200 milyon dolar), sağlık ekipmanları şirketi Fintek-Pagaya (102 milyon dolar), dijital ödemeler şirketi Melio (80 milyon dolar), kanser teşhis cihazları şirketi NovellusDX (57 milyondolar), yüz tanıma teknolojisi şirketi AnyVision (43 milyon dolar), elektronik bordro ve muhasebe şirketi Papaya Global (40 milyon dolar) ve robot ile güneş panelleri temizleme şirketi Ecoppia Scientific (40 milyon dolar).

Ekonomistler, salgının özellikle online eğitim, bilgisayar ve sağlık şirketlerinin hisselerinin yükselmesini, İsrail şirketlerinin bu sektörde çalışan birimlerinin büyük kapital birikimi sağladığını belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental