18 Eylül 2021 Cumartesi 01:46
izmir marriot
izmir marriot

Paris Ceza Mahkemesine göre swastikalar antisemit değil

11 Ekim günü, 31 yaşındaki Gürcü şüpheli, Paris´in merkezinde, Rue de Rivoli caddesinde duvarlara spreyle 20’den fazla Swastika çizdi. Paris Ceza mahkemesi ise şaşırtıcı bir şekilde olayın antisemit olmadığını belirtti.

Dünya 2848 görüntüleme
22 Ekim 2020 Perşembe

Swastikaları spreyle boyayan Gürcü şüpheli olay yerinde tutuklandı. Sanık polis nezaretindeyken akıl sağlığının kontrol edilmesi için polis psikiyatristine götürüldü. 

İlk davası 18 Kasım’da görülecek olan sanık ‘sınıflandırılmış mülklerin bozulması’ suçundan yargılanacak, ancak iddia edilen eylemin ‘Antisemit’ olduğu  mahkeme tarafından reddedildi. 

Mahkeme kararı Uluslararası Irkçılık ve Antisemitizmle Mücadele Birliği (LICRA) tarafından şiddetle kınandı. LICRA paylaştığı bir tweet'te “Adaletin işleyişi doğru değil. İçişleri Bakanı’nın kendisi yapılan işaretleri Nazi olarak nitelendirirken, savcılık Swastikalar’ın Nazi ile alakalı olmadığını belirtiyor” dedi. 

Paris savcılığına göre, bu işaretler özellikle Yahudi cemaatiyle bağlantılı binalara yapılmadığı sürece, bir yaptırım uygulanması mümkün değil.

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel