11 Nisan 2021 Pazar 15:25
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Yahudi Müzesi Sihirbaz Houdini ve David Copperfield’i onurlandıracak

Amerikan Ulusal Yahudi Müzesi, iki ünlü sihirbaz Houdini ve David Copperfield’in resimlerinin ve hayat hikayelerini 12 Aralık itibarı ile müzenin ünlüler koridorunda sergileyeceğini açıkladı.

Dünya 1903 görüntüleme
23 Ekim 2020 Cuma

Philadelphia merkezli müze perşembe yaptığı açıklamada, dünyaca ünlü iki Yahudi asıllı kişiliğin bu onura layık olduklarını belirtti. Müze, her iki şahsiyetin de hayatlarının, hayallerinin ve başarılarının Amerikan Yahudi hayatına bir örnek teşkil ettiğini, müze tarafından Ünlü Yahudiler olarak resmen teyit edildiklerini ifade etti.

Ünlü sihirbaz Houdini, Erik Weisz olarak 1874’te Macaristan’da doğdu. Henüz dört yaşındayken ABD’ye göç eden sihirbazın babası bir hahamdı. Bir sihirbaz olarak kariyerinin tepesinde ABD’yi bir kıyıdan diğerine dolaşan Houdini 1926’da, henüz 52 yaşındayken hayata veda etti. 

64 yaşındaki ünlü sihirbaz David Copperfield, ABD’nin Yahudi nüfusu ile ünlü New Jersey’de David Kotkin olarak doğdu. Şimdiye kadar Amerikan eğlence dünyasındaki başarılarından dolayı 21 Emmy Ödülü alan Copperfield, müzenin vereceği ödülünü Las Vegas’ta, Library of Conjuring Arts binasında düzenlenecek bir törenle alacak. 

Müzenin bağışçılarından Sharon Tobin, iki sihirbaz için şöyle konuştu: “Göçmen Harry Houdini ve ilk Yahudi-Amerikalı nesli temsil eden David Copperfield’in farklı zamanlardaki hayatları, aslında göçmenlerin fırsat ve imkanlar verildiğinde neler yapabileceklerinin en büyük kanıtıdır. 

Müze daha evvel de Ünlüler Koridoruna merhum Anayasa Mahkemesi Üyesi Ruth Bader Ginsburg ve ünlü film yönetmeni Steven Spielberg’i dahil etmişti.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ