24 Ocak 2021 Pazar 21:07
2n14

Amerikalıların neredeyse yarısı antisemitizmin anlamını bilmiyor

ABD’de antisemitizm hakkında yapılan anketlere göre Amerikan halkının neredeyse yarısı antisemitizm terimine aşina değil.

Dünya 804 görüntüleme
27 Ekim 2020 Salı

Amerikan Yahudi Komitesi tarafından pazartesi günü sonuçları açıklanan ankette ABD halkına antisemitizmle ilgili sorular soruldu.

Ankette çıkan verilere göre, Yahudilerin yüzde 88’i ABD’de antisemitizmin bir sorun olmaya devam ettiğini düşünürken, Amerikan halkının yüzde 21’i terimi hiç duymamış, yüzde 25'i ise bu terimi duymuş ancak ne anlama geldiğinden emin değil.

Veriler, Amerikalıların yaklaşık yarısının, son beş yıl içinde Yahudilere karşı, internet ortamında ya da fiziksel ortamda düşmanlık beslediklerini söylüyor, bu da katılımcıların Yahudi karşıtı olduklarını ancak “antisemitizm” terimine aşina olmadıklarını gösteriyor.

Yahudilerin çoğu, bağlı oldukları kurumlarının, Pittsburgh Sinagoguna saldırılmasından bu yana, son iki yıl içinde, güvenlik tedbirlerinin arttırıldığını ancak yine de saldırıdan beri kurumlara gitmekten kaçındıklarını belirttiler. Kurumlarının neredeyse yüzde 40’ı, Ekim 2018’de meydana gelen saldırıdan beri tehditlere ve saldırılara maruz kalıyor.

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU