6 Aralık 2021 Pazartesi 02:29

Sanatta kaçırılmaması gerekenler

Tuna SAYLAĞ Sanat 6169 görüntüleme
28 Ekim 2020 Çarşamba

Dünya Diye Bir Yer

İstanbul Modern, Türkiye sanat ortamındaki kadın sanatçıları görünür kıldığı sergilerine Selma Gürbüz ile devam ediyor. Sanatçının 35 yıllık sanatsal üretimine tematik duraklar çerçevesinden bakan ‘Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer’ sergisi, 5 Kasım’da açılıyor. Sanatçıyı zamandan ve mekândan bağımsız; masallar, mitler, söylencelerle örülü, incelikle işlenmiş yapıtlarıyla Türkiye’de bir müze çatısı altında ilk kez izleyiciyle buluşturuluyor. Küratör Öykü Özsoy tarafından hazırlanan sergi, sanatçının otuz beş yıllık sanat pratiğini ve kendine özgü imge âlemini görünür kılıyor. Bunun yanı sıra sanatçının dijital çalışmaları da dâhil olmak üzere daha önce sergilenmemiş yapıtları da görülebilir. Gürbüz’ün resim, yerleştirme, desen, video ve heykel gibi yüzden fazla farklı yapıtı 31 Mart 2021 tarihine kadar sergide yer alacak.

Chano Dominguez Flamenko Kuartet, CRR Konser Salonunda

Piyanoda Chano Dominguez, cajonda Bandolero, vokalde Blas Córdoba, dansta Daniel Navarro’dan oluşan dörtlü, 3 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonuna konuk oluyor. M. de Falla, I. Albeniz, E. Granados, F. Mompou başta olmak üzere klasik İspanyol bestecilerini araştıran grup, yorumlarını büyük flamenko geleneği ile birleştiriyor. Caz ve flamenko müziklerinde alışılmadık bir entegrasyon sağladığı sanat formuyla adını en iyi müzisyenler arasına yazdıran Dominguez, pek çok ünlü isimle çalışmıştır.

Burada Ejderhalar Var!

Su Alara Acerol’un ilk kişisel sergisi ‘Hic Sunt Dracones/Burada Ejderhalar Var!’ ISTANBUL CONCEPT GALLERY’de 20 Ekim’de sanatseverlerle buluştu. 14 Kasım’a kadar ziyarete açık kalacak olan sergi, sizi Attis’in ve dünya mitolojilerinden çıkıp gelmiş pek çok karakterin düzen ve kaos arasındaki, haritanın henüz keşfedilmemiş bölgelerindeki maceralarına davet ediyor.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel