25 Temmuz 2021 Pazar 19:15
Radisson

Almanya Korona´ya teslim

İkinci dalganın Avrupa`da etkilediği ülkelerden Almanya`da günlük vaka sayısı 15 bini aştı.

Dünya 1569 görüntüleme
29 Ekim 2020 Perşembe

 

Egemen Cantürk/Almanya

Almanya derinden soluyor. İkinci dalganın Avrupa`da  etkilediği ülkelerden Almanya`da günlük vaka sayısı 15 bini aştı. İkinci dalga sonrası ülkede korona tedbirleri sertleştirildi. 

2 Kasım`da geçerli olmak üzere tüm ülkede restoran, bar ve eğlence mekanlarının bir ay boyunca kapatılması kararlaştırıldı.Kapalı yüzme havuzları, spor merkezleri, tiyatro, konser ve sinema salonlarının da 2 Kasım`dan itibaren yine ay sonuna kadar kapalı kalacağı belirtildi. Diğer yandan çocuk yuvaları ve okullarda eğitime ara verilmeyecek. Kasım ayı içinde eyalletteki otellerde  turistik amaçlı konaklamak mümkün olmayacak. Ancak iş seyahatlerine izin verilecek. Özel partilere de sınırlama getirildi. Kilise, cami ve sinagoglardaki toplu ibadetlerde maske takmak zorunlu olacak.Komşu ülkelere geçişler serbest olacak. Bununla birlikte federal hükümet  zor durumdaki  işletmelere yardım elini uzattı. Buna göre işletmelere geçen sene Kasım ayındaki gelirlerinin yüzde 75`i oranında ödeme yapılacak.

  Öte yandan Federal Almanya Başbakanı Angela Merkel ulusa sesleniş konuşmasında  ancak ortak sorumluluk anlayışıyla bu zor dönemi aşabileceklerini söyledi. Şansölye Merkel, “Lütfen hep birlikte gayret gösterelim. Ülkemiz için önemli olanı şimdi yapın. Aklınız ve kalbiniz devreye girsin.” diye konuştu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel