15 Haziran 2021 Salı 16:23
Mett Hotel
Mett Hotel

İzmir´deki depremin ardından mucize haberleri gelmeye devam ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiği son dakika deprem bilgilerine göre, hayatını kaybedenlerin sayısı 91´e yükseldi, yaralıların sayısı ise 994´ye ulaştı.

Toplum 2186 görüntüleme
2 Kasım 2020 Pazartesi

Binden fazla artçı sarsıntının da yaşandığı depremin ardından arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 9'unda çalışmaların tamamlandığı, kalan 8 binada ise devam ettiği kaydedildi.

İzmir'deki depremde alınan son haberlere göre, yıkılan Emrah Apartmanı'nda mucize kurtuluş yaşandı. Arama kurtarma ekipleri 58 saat sonra, 14 yaşındaki İdil Şirin'i ve 65'inci saatte 3 yaşındaki Elif Perinçek'i enkazdan yaralı olarak kurtardı. İki çocuk hastanede tedavi altına alındı.

 

Çalışmalar kapsamında Emrah Apartmanı’nda 15 kişi enkazdan yaralı olarak çıkartılırken, 32 kişi de hayatını kaybetti. AFAD koordinasyonunda gerçekleştirilen çalışmaların tamamlanmasının ardından enkazda arama ve kurtarmaya katılan tüm ekipler enkazdan çekilerek görevi belediye ekiplerine bıraktı. Belediye ekipleri tarafından, 32 kişiye mezar olan ve moloz yığınına dönüşen inşaatın enkazını kaldırmak için çalışmalara başlanacağı öğrenildi.

 

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental