24 Temmuz 2021 Cumartesi 07:40
Radisson

İsrail’de anketlerde Netanyahu önde

Dünya 662 görüntüleme
4 Kasım 2020 Çarşamba

İsrail’de Kanal 13 tarafından yapılan bir ankete göre Başbakan Binyamin Netanyahu’nun liderliğindeki Likud ile Naftali Bennett’in liderliğindeki Yamina Partisi arasında fark açılmaya başladı. Gelecek aylarda olası muhtemel görülen seçimlere dair yapılan kamuoyu anketlerinde Yamina Partisinin yükseldiği gözlemleniyordu. Ancak son ankete göre seçimlerin bugün olması durumunda 120 sandalyeli Knesset’de Likud 29, sağcı parti Yamina ise 22 sandalye alabiliyor. (Yamina mevcut mecliste beş sandalyeye sahip).

Ankete göre ana muhalefetteki Yair Lapid’in partisi Yeş Atid 20 milletvekili çıkarabiliyorken, Arap Birleşik Listesi 12, Benny Gantz’ın Mavi-Beyaz İttifakı on, Yisrael Beytenu ve diğer Haredi partileri, Birleşik Tora Yahudiliği Partisi ve Şas partilerinin her biri yedi koltuk alabilirken, sol görüşlü Meretz altı sandalye alabiliyor.

Başbakan olarak kimi tercih ettikleri sorulduğundaysa, katılımcıların yüzde 36’sı Netanyahu, yüzde 21’i Bennett, yüzde 15’i Lapid ve yüzde 11’i Gantz’ı tercih ettiklerini belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel