16 Nisan 2021 Cuma 04:57
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

NBA’de anlaşmazlık

NBA´de yeni sezonun ne zaman başlayacağı konusu beraberinde anlaşmazlıklar getirdi. NBA ve Oyuncular Birliği henüz anlaşamadı.

Spor 5011 görüntüleme
4 Kasım 2020 Çarşamba

NBA yönetiminin isteği ligi aralık ayında başlatmak. 22 Aralık'ta yeni sezona start vermek isteyen NBA yönetimin amacı 72 maçlık, All-Star hafta sonu olmayan bir normal sezonun ardından, Tokyo Olimpiyatları başlamadan temmuz ayında sezonu bitirmek. Oyuncular Birliği ise aralık ayında başlamaya sıcak bakmıyor.

NBA oyuncularının oluşturduğu Oyuncular Birliği ise, pandemi sebebiyle NBA'in en uzun sezonu olan 2019-2020 sezonu henüz yeni bitmişken, yeni sezonun iki aylık bir süre içerisinde başlamasını istemiyor. Oyuncular Birliğinin önerisi ise ocak ayının ortasında başlayan, 50 normal sezon maçının bulunduğu bir sezon.

İki tarafın da kendince haklı sebepleri olsa da NBA'in en büyük derdi doğal olarak para. Yönetim, kendilerinin önerdiği tarihle Oyuncular Birliğinin önerdiği tarih arasındaki zararı yaşamak istemiyor. Çoğu kaynağın aktardığına göre NBA, eğer aralık ayı yerine ocak ayında sezona başlarsa 500 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında zarara uğrayacak.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ