19 Eylül 2021 Pazar 14:38
izmir marriot
izmir marriot

İsrailli kadından insan hakları davası

Geçtiğimiz yıl New York metrosunda, Yahudi ve İsrailli olduğu için fiziksel saldırıya uğrayan ve yaralanan Lihi Aharon, Lawfare kurumunun vasıtasıyla konuyu mahkemeye taşıyarak insan hakları ihlali davası açtı.

Dünya 2192 görüntüleme
6 Kasım 2020 Cuma

Saldırgan kadın, Aharon’un İbranice konuştuğunu duyunca önce sözlü olarak küfürlerle, ardından fiziksel olarak saldırmıştı.

Aharon suratında yaralar açılmasına neden olan antisemit saldırıyı cep telefonu ile saniye saniye kaydetmiş, ardından kendini savunarak saldırganın kimseye zarar vermeden vagondan uzaklaştırılmasını sağlamıştı.

Polisin olaya müdahil olması sonrası saldırgan Aharon’a küfür etmeye devam etmiş, radikal dini söylemden ve kutsal kitaptan beyitler dile getirmişti.

Saldırı sonrası tutuklanan kadın hakkında ceza davası açılmasına rağmen, İsrailli Aharon, konuyu daha da ileri götürmüş, Lawfare kurumunun vasıtası ile şüpheli hakkında nefret suçu da dahil olmak üzere, “sivil ve temel özgürlükleri kısıtlama girişimi” adı altında ikinci bir insan hakları davası açtı.

Kar amacı gütmeyen Lawfare tüm dünyada Yahudi ve İsrailli vatandaşların temel özgürlüklerini korumayı misyon edinmiş bir sivil toplum kuruluşu.


Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel