25 Temmuz 2021 Pazar 18:20
Radisson

Prens Charles´tan, Peres Barış Merkezi´ne bağış

Prens´in yaptığı bağış miktarı açıklanmazken, Kraliyet Ailesi’nin bir üyesi ilk defa kâr amacı gütmeyen İsrailli bir kuruluşa bağışta bulundu.

Dünya 1604 görüntüleme
12 Kasım 2020 Perşembe

Galler Prensi, bir önceki İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres’in, İsrail ile komşuları arasındaki barışçıl ilişkileri desteklemek için kurduğu örgüte açıklanmayan bir miktarda bağış yaptı. Prens ‘‘Yıllardır Peres’in barış için yaptığı çalışmaların kararlılığına hayranlık duyuyordum. Onun mirasının gelecek nesillere ilham vermesi ve çalışmalarına devam edilmesi için dua ediyorum’’ dedi.

Hem İsrail Başbakanı hem de Devlet Başkanı olarak görev yapan Peres, 1994 yılında Yitzak Rabin (İsrail’in 5. Başbakanı) ve Yaser Arafat (Filistin Kurtuluş Örgütü'nün lideri ve Filistin Yönetimi'nin ilk başkanı) ile birlikte Oslo Anlaşmalarının imzalanmasının ardından Nobel Barış Ödülü’nü almıştı. Peres, 2008’de Kraliçe tarafından Aziz Michael ve Aziz George Büyük Haç payesi ile onurlandırılan ilk İsrailli olmuştu. 2016 yılında Peres vefat ettiğinde Charles cenaze töreni için İsrail’e gitmişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel