11 Mayıs 2021 Salı 06:43
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Christiane Amanpour’dan Kristal Gece yorumuna özür

Amerikan CNN kanalının Dış Haberler Servisi Şefi ve CNN International´ın gece bültenlerinin sunucusu Christiane Amanpour´un 13 Kasım gecesi Kristal Gece ile Trump´ın başkanlık dönemini karşılaştıran yorumu tepkilere neden oldu. Amanpour, yorumu için özür diledi.

Dünya 3027 görüntüleme
18 Kasım 2020 Çarşamba

İsrail Dışişleri Bakanlığı, bu karşılaştırmanın uygunsuz ve yanlış olduğunu belirterek, CNN’in özür dilemesini istemişti. Bakanlık, Kristal Gece’nin "bütün bir kimliğe karşı soykırıma yol açan" süreçte nasıl önemli bir dönüm noktası olduğunu açıkladı.

Karşılaştırmasında Amanpour, “hem Nazilerin hem de Trump yönetiminin zorlama, dayatma yapması benzerlik teşkil ediyor” ifadesinde kullanmıştı. Amanpour, "Donald Trump'ın aynı değerlere dört yıllık modern saldırısından sonra, Biden / Harris ekibi bundan böyle gerçek normlara dönüş sözü verdi" diye belirtti.

Amanpour’un ifadeleri Twitter başta olmak üzere sosyal medyada tepkiye neden oldu. Başka kuruluşlar da konuyla ilgili özür talebinde bulundu.

Tepkilerin ardından ünlü sunucu, hafta başında bir özür açıklaması yayınladı. Amanpour, Trump’ın gerçekler, tarih ve doğrulara karşı saldırısını, Nazilerin saldırısıyla yan yana koymasının doğru olmadığını belirterek özür diledi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU