3 Aralık 2021 Cuma 19:13

Kara Hafta İstanbul Festivali başlıyor!

Tuna SAYLAĞ Sanat 6705 görüntüleme
18 Kasım 2020 Çarşamba

Türkiye’nin ilk ve tek polisiye edebiyatı organizasyonu ‘Kara Hafta İstanbul Festivali’, bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle altıncı kez gerçekleşiyor. Festivalin bu yılki teması polisiyenin mihenk taşlarından ünlü İngiliz yazar ve şair Edgar Allan Poe. Kitapseverlerin merakla beklediği festival, 26 - 29 Kasım tarihlerinde çevrim içi olarak düzenlenecek. Festival oturumlarında Ian Rankin, Michael Kardos, Niklas Nat och Dag gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra Ahmet Ümit, Ayşe Erbulak, Elçin Poyrazlar, Erol Üyepazarcı, Hakan Günday, Mesut Demirbilek, Onur Saylak, Sevil Atasoy, Su Tunç, Suat Duman ve Taner Ay da yer alacak.

On farklı oturumda 18 konuğun ağırlanacağı organizasyonda Serhan Bali, Sevin Okyay ve Tanıl Bora gibi isimler moderatör olarak bulunacak. Festival kapsamında gerçekleştirilecek çevrim içi oturumlar, Kültür.İstanbul YouTube kanalından ücretsiz olarak izlenebilecek.

Festival programı ve tüm detaylar için: karahafta.com

 

Yeni nesil sanatın adresi ‘Base 2020’ Tophane-i Amire’de

Yeni mezun sanatçı adaylarını profesyonel hayata geçişlerinde destekleyen çok sesli ve dinamik sanat platformu BASE, dördüncü yılında gündemin nabzını tutarak sanatseverleri ‘Uzak Yakın’ temasıyla buluşturuyor. 20-25 Kasım tarihlerinde Tophane-i Amire’de kapılarını açacak olan sergi, bu yıl 22 şehir, 32 üniversiteden 102 sanatçının katılımıyla gerçekleşiyor. Etkinlik; resim, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, seramik, cam ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından 117 yaratıcı üretimi sanatseverlerle aynı mekânda buluşturuyor. Yirmiyi aşkın panelde yaklaşık otuz konuşmacıyı ağırlayacak olan ‘BASE Talks’ programı  www.base.ist adresinden canlı olarak takip edilebilecek ve sergi online gezilebilecek.

 

ŞAKAYIK HALLERİ II / SESSİZ DAVET

 

Ressam İDİL ÜSTÜNEL’in  ‘Şakayık Halleri ıı / Sessiz Davet’ adlı sergisini 14 Kasım – 6 Aralık tarihleri arasında Kuzguncuk, IMOGA Art Space galerisinde ziyaret edebilir, galeriyle görüşerek randevu oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ‘Sessiz Davet’i dijital ortamda da http://www.idilustunel.com/katalog adresinde bulabilirsiniz. Adres:
IMOGA Art Space, Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:42/A Üsküdar.
Bilgi ve randevu için: 0535 608 8709

Jordi Savall & Hespérıon XXI ‘Zaman Yolcusu’ ile CRR’de

Cemal Reşit Rey Konser Salonu, 25 Kasım akşamı ünlü yaylı çalgılar ustası-besteci Jordi Savall ve grubu Hespérion XXI’i ağırlıyor. Sanatçı bu konserle, müzik yolculuğuna Çin’in yanı sıra Suriye, Ermenistan, Yunanistan, Türkiye ve büyük seyyah İbn Battuta’nın yolculuğu süresince ziyaret ettiği ülke ve kültürlerden konuk müzisyenlerle devam edecek. Bu gezide, dinleyiciler yüzyıllar içinden gelen müziğin güzelliğini ve ifade gücünün zenginliğini keşfedecek.

 

Çağdaş Sanat, ‘Step İstanbul’la bir tık ötenizde…

 18-22 Kasım tarihleri arasında Taksim 360 Projesi’nde düzenlenecek olan ‘Step İstanbul’, bu yıl ilk kez çevrimiçi olarak da sanatseverlere ev sahipliği yapıyor. 16 Kasım’da ön izleme ile birlikte aktif hale gelen çevrimiçi platforma www.stepistanbul.com.tr adresi üzerinden erişilebilir.

24 galerinin ve inisiyatiflerin katılımıyla gerçekleşen çevrimiçi etkinlikte, 800’den fazla eser görülebilir. Ziyaretçiler, telefonlarını kullanarak galeriler içerisinde 360 derece tur yapabilir. 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel