17 Nisan 2021 Cumartesi 19:53
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

BAE, vize muafiyeti anlaşması öncesi İsraillilere seyahat için kapılarını açacak

Vize muafiyetinin başlaması en az 30 gün süreceği için, BAE Dışişleri Bakanlığı havayollarını İsraillilere açacağını bildirdi. Uçuşların 13 Aralık´ta başlayacağı duyuruldu.

Dünya 1257 görüntüleme
24 Kasım 2020 Salı

BAE Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İsrail ve BAE’nin İsraillilerin karşılıklı vize muafiyet programı yürürlüğe girmeden önce birkaç gün içinde Körfez ülkesine seyahat etmesine olanak sağlayacak bir plan üzerinde anlaştıkları bildirildi.

Eylül ayında resmi diplomatik ilişkiler kuran iki ülke vize muafiyet programını onayladılar. Ancak anlaşma resmi evraklar gönderildikten 30 gün sonra yürürlüğe girecek. İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, program yürürlüğe girene kadar Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi ve bakanlık yetkilileri BAE’den vizesiz seyahat için geçici bir çözüm istedi. İsrail hava yollarına elektronik prosedür yoluyla, uçuşlarındaki bütün İsrailli yolcular için BAE' ye girme izni verilmesi konusunda anlaşma sağlandı.

İsrail Ulusal Havayolu Şirketi El Al pazartesi günü yaptığı açıklamada, 13 Aralık'tan itibaren Dubai'ye uçuş gerçekleştireceklerini belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ