27 Kasım 2021 Cumartesi 09:24

Netanyahu´nun ´gizli ziyaret´ haberine Suudilerden yalanlama

İsrail Başbakanı Netanyahu´nun gizlice Suudi Arabistan´a gidip Prens Selman ve ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile görüştüğü haberine Suudi Dışişleri´nden yalanlama geldi.

Dünya 3036 görüntüleme 1 yorum
25 Kasım 2020 Çarşamba

Suudi Dışişleri Bakanı Twitter'da "Böyle bir görüşme gerçekleşmedi. Hazır bulunan yetkililer sadece ABD'li ve Suudi idi" açıklamasını yaptı.

Netanyahu ile Mossad Başkanı Yossi Cohen'in Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşme gerçekleştirdiği iddiasını yalanlayan Suudi Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan, şu açıklamayı paylaştı: "ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun son ziyareti sırasında Ekselansları Veliaht Prens ile İsrailli yetkililer arasındaki sözde toplantıyla ilgili basında çıkan haberleri gördüm. Böyle bir görüşme gerçekleşmedi. Hazır bulunan yetkililer sadece ABD'li ve Suudi idi."

İlk olarak İngiliz gazetesi The Guardian'ın İsrailli bir kabinesi üyesine dayanarak duyurduğu Netanyahu'nun gizli Suudi Arabistan ziyareti, Suudi-İsrail liderleri arasında ilk görüşme olması bakımından çok ses getirmişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental