6 Aralık 2021 Pazartesi 20:41

Sanatta kısa kısa – Tuna Saylağ

Tuna SAYLAĞ Sanat 3645 görüntüleme
25 Kasım 2020 Çarşamba

‘İnsan Boşluğu, Boşluk İnsanı Şekillendirir’ Sergisi Han Spaces’de…

Alkaş Gayrimenkul ve Nurus ortaklığı ile kurulan, yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürümüzü tasarım ve teknolojiyle buluşturan HAN Spaces, sanatı çalışma alanlarına taşıyor. HAN Spaces ve ArtPick ortak organizasyonuyla gerçekleşecek sergi dizilerinin ilki ‘İnsan boşluğu, boşluk insanı şekillendirir...’, 21 Şubat 2021 tarihine kadar ziyarete açık.

Sergi, HAN Spaces Levent binasında 2 bin metrekare alana ve üç farklı kata yayılmış olarak sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Sergilenen 14 çağdaş sanatçının çalışmalarıyla mekân yeniden yorumlanıyor. Sergide Suat Akdemir, Ahu Akgün, Ali Bilge Akkaya, Gökhan Balkan, Onur Gülfidan, İdil İlkin, Beste Kopuz, Sinan Logie, Toygun Özdemir, Burcu Perçin, Selim Süme, Nermin Ülker, Blanca Vinas ve Gabriel Vorgon gibi değerli sanatçıların eserleri bulunuyor. COVID-19 tedbirleri alınan HAN Levent’te sergi alanının her katında bahçe ve teraslar bulunuyor. Sergiyi ziyaretçiler, hafta içi 11.00-16.00, hafta sonu ise 11.00-14.00 saatleri arasında gezebilecek.

Salgında sanata ortak nefes: Pandemi orkestrası

Salgın sürecinde hiçbir sabit geliri olmayan ve ekonomik olarak zor bir süreçten geçen müzisyenlerin yer alacağı bir senfonik orkestra kuruldu. Klasik müziğin Türkiye’deki en önemli icracıları arasında yer alan Gürer Aykal, Gülsin Onay, Cihat Aşkın, İdil Biret gibi isimlerin de şef ve solist olarak yer alacağı konserler Kadıköy Belediyesi Süreyya Operasında gerçekleştirilecek. Kadıköy Belediyesi’nin destek verdiği projede şef, solist ve orkestracı olarak aynı meslek grubundan birçok sanatçı da karşılık beklemeden yer alıyor. Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası beş konser verecek. İlk konserİ 7 Aralık’ta şef Rengim Gökmen ve İdil Biret’in katılımıyla; ikinci konser 4 Ocak 2021’de şef Oğuzhan Balcı ve Gökhan Aybulus’un katılımıyla; üçüncü konser 8 Şubat 2021’de şef Gürer Aykal ve Bülent Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleşecek. Biletler Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesi ve internetten satışa sunulacak. 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel