17 Nisan 2021 Cumartesi 20:37
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

COVID-19 can almaya devam ediyor

Dünyada ocak ayından beri etkisini hissettiren, mart ayından itibaren de ülkemizi kasıp kavuran korona virüsü, dokuz ayda Türk Yahudi Toplumunu da çok etkiledi.

Toplum 4465 görüntüleme
2 Aralık 2020 Çarşamba

Son aldığımız bilgilere göre 29 dindaşımız COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Birçok dindaşımız da uzun tedaviler sonucu sağlığına kavuştu.

Süreci yakından takip ederek en yüksek seviyede tedbirler alan, cemaatimizin tek huzurevi Or Yom da son iki aydır çok zor bir dönemden geçmekte. Cemaat yönetiminin tam desteğiyle gerekli her türlü adımın atıldığı kurumda da maalesef kayıplar yaşandı. Or Yom Eş Başkanı Bülent Özsezikli hafta sonu yaptığı açıklamada COVID-19 kaynaklı, hastanelerde ve kurumda hiçbir pansiyonerin kalmadığını, profesyonel çalışanlara tedbir amaçlı yapılan testlerde de pozitif vakaya rastlanmadığının müjdesini verdi.

Hahambaşı Rav İsak Haleva ve Türk Yahudi Toplumu Başkanları İshak İbrahimzadeh ve Erol Kohen, pandemi süresince hastalığı geçiren tüm cemaat üyelerinin her türlü ihtiyaçlarını gidermek, yardımcı olmak adına destek ve ilgi gösteriyorlar. Rav Haleva hasta olduğunu öğrendiği dindaşlarını arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunup onlar için dualarını esirgemeyerek morallerini yüksek tutmaya çalışıyor.

Sinagog yönetimleri ve Hahambaşılık sürekli yaptıkları uyarılar ve hatırlatmalarla yahidlerinin sağlığını korumak için uyguladıkları önlemleri ve kuralları mesaj yoluyla paylaşmaya ve bilgilendirme yapmaya devam etmekte. Herkesin ortak temennisi ise el birliğiyle en az zararla ve en kısa sürede bu keyifsiz dönemi atlatmak.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ