6 Aralık 2021 Pazartesi 01:30

Cüneyt Dirican doçent unvanı aldı

Nur Şaul BARAKAS Ekonomi 8245 görüntüleme
2 Aralık 2020 Çarşamba

 Nur Saul Barakas

Ekonomi sayfamızda 2013’ten bu yana piyasa, iş, ekopolitik, ekonomi yazıları ile küresel gelişmeleri aktaran Cüneyt Dirican, 24 Kasım Öğretmenler Gününde, Bankacılık ve Sigortacılık Doçenti unvanı aldı.

Saint Joseph Fransız Lisesi mezuniyeti sonrası Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü, ardından Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Sermaye Piyasası ve Borsacılık yüksek lisansını ve Bankacılık doktorasını tamamlayan Dirican halen İstanbul Arel Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Muhasebe ve Finans Bölümü öğretim üyeliği yapıyor. Posta Bankacılığı (PTTBank) ve Internet Bankacılığı tezlerini yazan Dirican’ın bir kitabı ve iki kitap bölümü dışında sayısız makaleleri bulunuyor. Birleşmiş Milletler, Kanada Ulusal Kütüphaneleri gibi prestijli yerlerde uluslararası bildirisi taranan Dirican’ın 50 adedi SSCI, Scopus gibi endekslerden alınan 150’sı yabancı 200’ün üzerinde atıfı bulunuyor.

Endüstri Radyo’da program yapan Dirican ayrıca çeşitli ekonomi kanallarında da yorumlara çıkıyor. İyi derece İngilizce ve Fransızca bilen eski bankacı ve yönetim danışmanı Dirican Sosyal Bilimler ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlükleri yanında Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü de yaptı. Ekonomi Gazetecileri ve Finansal Okuryazarlık Dernekleri ile Finans Kulüp Vakfı üyeliklerini sürdüren Dirican, ayrıca (Nezih) Demirkent Eğitim ve Araştırma Vakfı danışmanlar kurulu üyesi olarak hem gönüllü eğitmenliğe hem de onuncu yılını tamamladığı Türkiye Bankalar Birliği gibi sektörel birliklerde eğitmenliğe devam ediyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel