16 Mayıs 2021 Pazar 08:52
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Amerikalı Yahudi asıllı doktor, COVID-19 hastasında Nazi dövmesi görünce şok oldu

Yahudi doktor asıllı Taylor Nichols, Kaliforniya´da koronavirüs tedavisi uygularken bir hastasında neo-Nazi dövmelerine rastladı.

Dünya 1417 görüntüleme
3 Aralık 2020 Perşembe

Nichols San Francisco Chronicle'a, hastanın vücudundaki nefret sembollerini gördüğünde, "O anda ona şefkat duymadım" dedi.  ABC News'e ise, “Roller değişse hayatıma ne kadar değer verirdi” diye merak ettiğini belirtti. Fakat Nichols hastaya, ‘‘Kendim ve ekip arkadaşlarımın seni hayatta tutmak için çok çalışacağımıza güvence veriyorum" dedi.

Nichols Twitter’dan yaptığı açıklamada, siyahi bir hemşire ve Asya kökenli bir solunum uzmanından oluşan ekibi ile hastayı entübe etmeye hazırlanırken dövmeleri gördüklerini belirtti. "Swastika, göğsünde büyük bir şekilde göze çarpıyordu. Daha önce gömleğinin kapladığı SS dövmeleri ve diğer işaretler artık apaçık ortadaydı” diye tweet paylaştı.

Nichols, tıp fakültesinden beri sayısız kez swastikalar ve ırkçı hastalar ile karşılaştığını, her seferinde biraz sarsılmış hissettiğini ama bu işe hayat kurtarmak için başladığını ifade etti.

Nazi dövmeli hastanın ölüp ölmediğini bilmediğini, ancak bir sonraki hastaya geçmeden önce hayatını kurtarmak için elinden gelen her şeyi yaptığını belirtti.

Nichols, hastanın yıllarca metamfetamin kullanmaktan dolayı dişlerini kaybettiğini, yaşlı ve rahatsız göründüğünü belirtti.

Hasta adam doktor Nichols’a tedavi sırasında, ‘‘Ölmeme izin verme’’ demiş.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ