14 Nisan 2021 Çarşamba 04:17
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

İsrail´deki Netanyahu karşıtı gösteriler durmak bilmiyor

Hafta sonu İsrail´de düzenlenen Başbakan Binyamin Netanyahu karşıtı gösterilerde, 27 kişi gözaltına alındı.

Dünya 1498 görüntüleme
8 Aralık 2020 Salı

İsrail polisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Netanyahu'nun Kudüs'teki evi yakınlarında bulunan Paris Meydanı'nda protesto gösterisi düzenlendiği bildirildi. Yapılan açıklamada, "Bu akşam Paris Meydanı yakınlarında yollar kapatıldı ve halkın huzursuzluğuna neden olan gösterilerde 27 kişi gözaltına alındı" ifadelerine yer verildi.

​İsrail basınına göre, hakkındaki yolsuzluk davası ve COVID-19 salgınını yönetmedeki başarısızlığı nedeniyle Netanyahu'nun istifasını isteyen İsrailliler, Kudüs ve Tel Aviv başta olmak üzere ülkenin çeşitli noktalarında gösteri düzenledi.Haberlerde, Kudüs'te düzenlenen gösteriye binlerce kişinin katıldığı belirtilerek, polisin zaman zaman göstericilere müdahale ettiği kaydedildi.

Öte yandan Tel Aviv'deki protestoya katılan 82 yaşındaki bir göstericinin, hükümet yanlısı başka bir kişinin arabasıyla çarpması sonucu ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği de ifade edildi. Haberlerde, hayatını kaybeden kişinin Facebook İsrail Ülke Direktörü Adi Soffer-Teeni'nin babası Dror Soffer olduğu aktarıldı.

COVID-19 salgınında ikinci dalganın etkisine giren ve işsizliğin giderek arttığı İsrail'de, 5 ayı aşkın süredir "salgın sürecini kötü yönetmesi ve hakkındaki yolsuzluk davası" nedeniyle Netanyahu'nun istifası için gösteriler düzenleniyor.

Kaynak:sputniknews

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ