16 Nisan 2021 Cuma 05:35
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Alef faaliyetleri pandemi süresince hız kesmiyor

İki derneğin birleşmesi ile oluşan yapılanma doğrultusunda 2014´te yenilikçi ve birleştirici anlayışı ile toplumumuza kapılarını açan Alef, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde etkinliklerine ara vermeden devam etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Toplum 4039 görüntüleme
9 Aralık 2020 Çarşamba

Lisya Esentürk Behar

Yaz dönemini Büyükada tesisimizde sağlıkla geride bıraktık. Açık havanın avantajlarından yararlanarak pandemi önlemlerini aldık ve aktif olarak çalıştık.  Kapasitemiz dahilinde kurallara uygun faaliyetler üretip, bir arada olmanın keyfini çıkartabildiğimiz için şanslı hissediyoruz.

Vakaların artması, daha fazla evde vakit geçirmemiz gibi göstergeler doğrultusunda, kış dönemine gelince, bahar döneminde yaptığımız ve çok ilgi gören faaliyetlerimizi çıtayı biraz daha da yükselterek devam ettirme kararı aldık.

Zoom Talk’larımızdan biri 2500 kişi tarafından izlendi. Bu başarının sırrı; faaliyetleri üretebilmek, konukları bulmak, programların altyapısını oluşturmak, canlı yayın sistemini yürütebilmek, başarılı moderatörlük yapmak, sosyal medyada duyurlarını yapabilmek gibi birçok detaylı unsur için çok sıkı çalışmak. Bu bağlamda yönetim kurulu üyeleri, kadınlar komisyonu üyeleri, ofis görevlileri olmak üzere çok iyi bir takım çalışması titizlikle yürütülüyor.

Zoom programlarımızın konuklarını, olabildiğince geniş yelpazeli, her kitleye hitap edebilecek güncel isimlerden seçmeye çalışıyoruz.

Ekonomi, hobi aktiviteleri, kişisel gelişim gibi birçok ana başlık altında programlar yapılıyor. Biri hafta arası, diğeri ise hafta sonu olmak üzere, haftada minimum iki faaliyet devam ettirebilmek hedeflerimiz arasındadır.

Zoom programlarımız dışında çocuklar için hazırladığımız bayram temalı oyun kutularımızı da pandemi dolayısı ile görüşemediğimiz üyelerimize ulaştırıyoruz. Böylece hem birlikte bir şeyler yapabilmenin, ailece keyifli vakit geçirmenin hem de bilgileri çocuklara uygun dille anlatan aktivitelerin tadını çıkartıyoruz.

Gençlerimizin de programları online şekilde devam ediyor. Çeşitli yarışmalar, bilgi programları aktif olarak yürütülüyor.

Zoom’da, yaklaşmakta olan Hanuka Bayramımız süresince devam edecek bir programlar dizisi hazırladık. ‘Quilling (kağıt kıvırma sanatı), sufganiyot yapımı, farklı ülkelerle bir araya gelerek ortak hanukiya yakılması faaliyetlerden bazıları.

Bu konuda önerilere de açığız. Birlikte fikirler üretebilmekten, daha da başarılı olabilmek için önerileri dinlemekten keyif alıyoruz.

Tüm program detaylarımızı Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ