15 Haziran 2021 Salı 17:04
Mett Hotel
Mett Hotel

“BİR BAŞKADIR” ÇOK BAŞKA

Bir Başkadır, yayınlandığı günden itibaren Türkiye´nin gündemine bomba gibi bir giriş yaptı. Kimisi Netflix adı altında yayına sürülen en başarılı Türk dizi olarak nitelendirdi kimisi de dizinin yavaş akmasından şikâyetçi oldu; ortak olan, herkesin ağzında bu dizi vardı. Peki, bu diziyi bu kadar başarılı kılan neydi?

Kültür&Sanat&Spor 5725 görüntüleme
11 Aralık 2020 Cuma

Sarp Kaston

“Bir başkadır benim memleketim.” Dizinin adını ilk duyduğunuzda hangimizin aklına bu şarkı gelmedi ki? Gerçekten de bambaşka bir toplumuz. Bu dizinin belki de en önemli özelliği insanımızı, toplumu bize tüm gerçekliğiyle göstermesi. Yani aslında bize bir ayna tutmasıydı. Hepimiz kendimizden bir parça bulduk, etrafımızdan izler gördük. Hepimiz bir sorguya düştük kendi içimizde. Önyargılarımızı kırdık, belki de gördük. Bu dizinin belki de bir diğer önemli özelliği, bu kadar hassas bir konuyu bu kadar müthiş bir biçimde yansıtmasıydı. Yorumları okudum, her düşünceden insan beğenmişti, en azından şikâyet eden yoktu. Her konuda birbirine düşen bir toplum için çok önemli bir adımdı bu.

Oyunculuklar ise son zamanlarda izlediğim en başarılı oyunculuklardı. Öykü Karayel’in harika oyunculuğu, Öner Erkan’ın, Tülin Özen’in, Fatih Artman, Defne Kayalar, Funda Eryiğit ve ismini sayamadığım onlarcası. Dizide oynayan herkes gerçekten muazzam bir iş çıkarmıştı. Ve en büyük alkışı hak ettiler.

Fikir ayrılıkları her toplumda olur, önemli olan her fikri dinleyebilmekten geçer. Bir başka toplum olduğumuz doğru, farklı kültürler ile dolu bir ülkeyiz. Her farklı kültür, ülke için bir renk. Kimse siyah beyaz bir toplumda yaşamak istemez. Hep rengârenk yarınlarınız olsun!

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental