28 Şubat 2021 Pazar 18:51
vakko
vakko

Sanatta kısa kısa: İzzet Keribar´ın eserleri Beymen.com´da

Beymen.com yeni eklenen sanat kategorisi ile her ay farklı bir sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Tuna SAYLAĞ Sanat 3881 görüntüleme
16 Aralık 2020 Çarşamba

İzzet Keribar’ın eserleri Beymen.com’da…

Beymen.com yeni eklenen sanat kategorisi ile her ay farklı bir sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor. Kategorinin ilk konuğu Fransız Kültür Bakanlığı Legion d'Honneur Nişanı sahibi dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar. Ünlü fotoğrafçının imzasını taşıyan 1950’li yılların İstanbul’unda zaman yolculuğuna çıkaran 12 farklı siyah beyaz fotoğraf, 15 Aralık 2020 - 31 Ocak 2021 tarihleri arasında Beymen.com’da sanatseverler ile buluşuyor.

Mark Eliyahu özel bir konserle PSM Online’da!

Ünlü İsrailli müzisyen Mark Eliyahu, Zorlu PSM Online’a özel gerçekleştireceği konseriyle 20 Aralık’ta dinleyicisiyle buluşacak. Doğu ve Batı'yı sentezleyen müziğiyle insanı anlamlı bir ses yolculuğuna çıkaran Eliyahu, kamança, tar gibi eski enstrümanları modern ve fütüristik öğelerle birleştirdiği unutulmaz bir performans sergileyecek. Sanatçı, orkestrasıyla vereceği bu konserde yeni parçalarını da seslendirecek. Biletler, passo.com.tr üzerinden satışta.

15. Contemporary İstanbul sanal olarak gerçekleşiyor

Salgın sebebiyle alınan tedbirler bağlamında, 15. Contemporary Sanat Fuarının açılışı ertelendi. Contemporary İstanbul’un 15. edisyonu Akbank ana sponsorluğunda 19-20 Aralık’ta ön gösterim; genel izleme olarak da 21 Aralık 2020 - 6 Ocak 2021 tarihleri arasında virtual.contemporaryistanbul.com üzerinden online olarak yapılacak. Fiziksel fuar ise 2021 yılının ilkbaharında gerçekleştirilecek.

Hindistan’dan ‘Zamansız Masallar’ Kundura Sinema’da

Beykoz Kundura’nın Kundura Sinema gösterimleri çevrimiçi devam ediyor. Kinescope ile ortak gerçekleştirilen ‘Zamansız Masallar’ seçkisi, başarılı deneysel belgeselleriyle tanınan Hindistanlı sinemacı Prantik Narayan Basu’nun ödüllü üç kısa filmini - ‘Makara’ (2013), ‘Sakhisona’ (2017) ve ‘Renklerin Sarayı’ - bir araya getiriyor. Basu’nun Şamanizm, Hint felsefesi, feminizm gibi birçok alana referanslar taşıyan filmleri halk hikâyelerinden ve mitlerden yola çıkarak doğa-insan arasındaki kırılgan ilişki üzerine lirik meditasyonlar yaratıyor. Seçki, 1 Şubat 2021 tarihine kadar kultur.beykozkundura.com'da Türkçe altyazı seçeneğiyle ücretsiz izlenebilir.

'THE SEA SAID OKAY'

Galerist, Nilbar Güreş'in galerideki ikinci kişisel sergisi 'The Sea Said Okay’i 26 Aralık’a kadar sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. ‘The Sea Said Okay’, queer (bir teori) bir imge yaratmanın, bu imgelerden örülmüş bir dünyadaki yaşananları paylaşmanın yolunu yordamını araştırıyor. Bu uğurda sanatçı bir çırpıda, geri dönüşü olmayacak şekilde boyamaktan, hiçbir düzende yan yana gelmeyecek öğeleri birbirine katmaktan haz alıyor.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU