16 Mayıs 2021 Pazar 09:44
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Corbyn ´değerlerini dünya çapında tanıtmak için´ yeni proje başlatıyor

İngiliz İşçi Partisi eski başkanı ve partideki antisemitizm krizinin nedeni, 71 yaşındaki Jeremy Corbyn, Peace and Justice Project Ltd (Barış ve Adalet Projesi) adı altında yeni bir oluşum başlattı.

Dünya 969 görüntüleme
16 Aralık 2020 Çarşamba

Corbyn, merkezi Londra’nın Docklands semtindeki boş bir dükkânı tutarak yeni şirketini kurdu.

Lansmanının 17 Ocak’ta yapılması planlanan girişim, ‘fikir üretmek, deneyim paylaşmak, dayanışmayı güçlendirmek ve değişimi desteklemek için güçlü bir ağ’ olacak.

Online lansman etkinliğinin ev sahipliğini, 2015 yılında Tony Blair ve Binyamin Netanyahu’nun ölümlerini ‘kutlayacağını’ yazan ve Filistinlilerin ‘vahşi direnişine’ desteği konusunda paylaşımlarda bulunan Coventry South bölgesi Parlamento Üyesi Zarah Sultana yapacak. Jewish Chronicle gazetesi bu paylaşımları ortaya çıkardıktan sonra, Sultana vahşeti desteklediğini inkâr ederek özür dilemişti.

Panelde aynı zamanda İşçi Partisinin antisemitizm krizi dönemi boyunca Jeremy Corbyn’in yanında olan, parti eski başkanının sadık destekçisi, İngiliz sendikası Unite the Union Genel Sekreteri Len McCluskey de bulunacak.

Sunday Times’a konuşan bir kaynak projenin ‘Jeremy’nin değerlerini dünya çapında tanıtmak için bir araç’ olacağını belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ