16 Mayıs 2021 Pazar 08:50
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Netanyahu, COVID aşısı olan ilk İsrailli oldu

Cumartesi gecesi İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, koronavirüs aşısı olan ilk İsrailli oldu, televizyondan canlı yayınlanan anlar ülkenin iddialı COVID-19 aşılama kampanyasını başlattı.

Dünya 1126 görüntüleme
21 Aralık 2020 Pazartesi

Ramat Gan'daki Sheba Tıp Merkezi'nden yapılan aşı sırasında Netanyahu, astronot Neil Armstrong’un aya indikten sonra söylediği meşhur sözlerini yeniden yorumlayarak “Bir adam için küçük bir iğne ve hepimizin sağlığı için dev bir adım” dedi.

Yeni biten Hanuka bayramına değinen Netanyahu, "Koronavirüsün karanlığını büyük bir ışığa bırakıyoruz" dedi. İnsanlar etkili bir şekilde aşılanırsa, İsrail'in COVID-19 salgınını yenen ilk ülke olabileceğini umduğunu belirtti.

İsrail Sağlık Bakanı Yuli Edelstein da Netanyahu’dan birkaç dakika sonra aşılandı. Netanyahu, aşıyı olduktan sonra, çok nadir görülen birkaç vakada bildirilen olası alerjik reaksiyonların izlenmesi için yarım saat gözetim altında tutuldu.

Netanyahu, milyonlarca doz Pfizer-BioNTech’in aşısının ay sonuna kadar ülkeye ulaşacağına söz verdi ve tüm İsraillileri aşı olmaya çağırdı. Netanyahu ve Edelstein, koronavirüsten en iyi şekilde korunmak için üç hafta içinde bir takviye aşısı yaptırmak zorunda.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ